План відбудови України та постачання військової допомоги: головні новини ночі 17 квітня

Президент Володимир Зеленський розповів про триетапний план відновлення зруйнованих будинків та інфраструктури України, а у США кажуть, що перші партії нової військової допомоги вже почали надходити українським військовим. Головні новини України та світу за ніч 17 квітня.

Нові санкції

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що наступний пакет санкцій Євросоюзу проти росії буде стосуватися найбільшого банку рф «Сбербанку» та постачань нафти.

ЄС поки що не запроваджував санкції проти найбільшого банку рф, оскільки він разом із «Газпромбанком» є одним з основних каналів розрахунків за російські нафту і газ, які країни ЄС купують, попри війну в Україні.

За словами фон дер Ляєн, ЄС остерігається негайного ембарго на російську нафту, оскільки це може призвести до різкого зростання цін на неї, а отже, і зростання доходів путіна.

Постачання зброї

За словами представника Білого дому, в Україну з США прибула перша партія з американською військовою допомогою Україні в межах нового пакету на 800 млн доларів, який затвердили цього тижня.

США вперше погодилися надати Києву важку зброю, зокрема 11 вертольотів Мі-17, 18 155-мм гаубиць Howitzer і ще 300 дронів-камікадзе Switchblade.

А росія направила Чехії дипломатичну ноту щодо передання іншим державам військової техніки радянського виробництва. На думку рф, це має відбуватися за її погодження. У Чехії відповіли, що це нісенітниця, та вирішили не реагувати на заяву.

Розмінування України

Під час розмінування російських касетних боєприпасів під Харковом вони здетонували: загинули троє українських саперів, ще четверо отримали поранення.

«Саме під час розмінування вибухнула частина касетного боєприпасу. Є боєприпаси, до яких навіть фахівці обережно ставляться, і навіть в цих випадках трапляються дуже трагічні речі», — повідомив міністр закордонних справ Денис Монастирський.

Відбудова України

Президент Володимир Зеленський розповів про план із трьох етапів щодо поступового відновлення зруйнованих будинків та інфраструктури України та забезпечення квартирами усіх, хто чекав на них у чергах.

На першому етапі мають бути забезпечені тимчасовим житлом всі переселенці. Тимчасове житло буде, поки не відновлять домівки переселенців або поки люди не отримають компенсацію: квадратними метрами чи грошима.

На другому етапі відновлюватимуть те, що російські окупанти намагалися знищити: всі міста, всі громади, що постраждали.

На третьому етапі забезпечуватимуть житлом всіх, хто захищав чи захищає зараз державу, працює в інтересах суспільства, але досі не має власного житла.

Президент оголосив, що для реалізації цього проєкту вже залучають провідних архітекторів, увесь потенціал нашої держави та міжнародну підтримку.

Деблокада Маріуполя

Президент Володимир Зеленський заявив, що поки жодного на 100% реального варіанту деблокади Маріуполя немає. Це стосується як варіантів військових дій, так і переговорного процесу.

За словами Зеленського, вплинути на це можна тільки двома шляхами. Або партнери негайно передадуть Україні свою необхідну важку зброю та літаки, щоб знизити тиск окупантів на Маріуполь і деблокувати його, або забезпечать переговорний шлях, на якому також роль партнерів має бути визначальною.

Злочини окупантів на Донеччині

Очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявив, що з початку активної війни унаслідок дій російських окупантів на Донеччині загинули щонайменше 243 людини, ще 783 людини поранено. Ці дані не враховують жертви у Маріуполі та Волновасі — там поки встановити точну кількість постраждалих неможливо.