Плем'я маорі вимагає від антивакцинаторів Нової Зеландії не чіпати їхній знаменитий танок. Його виконували на протестах

Ілюстративне фото. Члени мотоклубу Tu Tangata виконують танець гака біля мечеті Аль-Нур у Крайстчерчі, Нова Зеландія, на честь вшанування загиблих в озброєному нападі, 15 березня 2020 року
Ілюстративне фото. Члени мотоклубу Tu Tangata виконують танець гака біля мечеті Аль-Нур у Крайстчерчі, Нова Зеландія, на честь вшанування загиблих в озброєному нападі, 15 березня 2020 рокуAP Photo/Mark Baker

Лідери корінного народу Нової Зеландії вимагають від місцевих антивакцинаторів припинити використовувати їхній традиційний танок гака під час протестів проти щеплення проти коронавірусу. У племені підтримують вакцинацію та сподіваються збільшити кількість щеплених.

Про це пише New Zealand Herald.

Лідери одного з маорійських племен Нгаті Тоа заявили, що засуджують виконання всесвітньо відомого танку на антивакцинаторських протестах, та не хочуть, щоб ця традиція асоціювалася з ними.

«Багато наших предків загинули під час попередніх пандемій... ми абсолютно чітко усвідомлюємо, що вакцина проти COVID-19 є найкращим захистом, який є у нас, і ми прагнемо підтримувати нашу родину, щоб отримати вакцину якомога швидше», ㅡ заявив Гельмут Модлік, представник Нгаті Тоа.

Така заява з'явилася після антивакцинаторського протесту біля парламенту Нової Зеландії у Веллінгтоні. Там зібралося близько двох тисяч людей, які прийшли з плакатами проти щеплення та прапорами, які символізують рух за суверенітет маорі.

Однак маорійські представники кажуть, що підтримують щеплення проти коронавірусу та хочуть підвищити показник щеплень. Наразі лише 61% маорі, які мають право на вакцинацію, повністю вакциновані, а 77% отримали першу дозу. Це менше за цільовий показник у 90% по всій Нової Зеландії.

Що це за танок?

Танок гака походить від маорійського ритуалу, що поєднує в собі танець, спів і своєрідну міміку. Наразі цей танець вже давно вийшов за межі самого племені. Його виконують на весіллях, святкуваннях та державних заходах Нової Зеландії.

Проте всесвітню популярність йому приніс виступ національної команди Нової Зеландії з регбі All Blacks, яку вони виконують перед матчем.

Спершу гака був коротким, несинхронізованим танком, але у 19 столітті Те Раупараха, військовий лідер одного з маорійських племен Нгаті Тоа, змінив його та створив «Ка Мате» ㅡ гака, який виконують і сьогодні. А Нгаті Тоа стали «хранителями» цього танцю.