Після «Касетного скандалу» Мельниченко виїхав з України та отримав політичний притулок у США.

Суд арештував майно Миколи Мельниченка — колишнього офіцера безпеки Управління державної охорони, який підозрюється у шпигунстві проти України, розголошенні державної таємниці, перевищенні службових повноважень та відмиванні коштів.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду.

Мельниченко фігурує у справі так званого «Касетного скандалу» або «плівок Мельниченка». Саме Мельниченко з лютого до вересня 2000 року таємно записував розмови в кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. Оприлюднені згодом записи свідчили про ймовірну причетність Кучми та інших чиновників й політиків до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе.

Після «Касетного скандалу» Мельниченко виїхав з України та отримав політичний притулок у США.

Слідство встановило, що Мельниченко з 2002 до 2004 року передав записи розмов іноземним організаціям за гроші, на які потім купив авто, квартири як в США, так і в Україні. Один з допитаних у цій справі свідків підтвердив, що Мельниченко отримав у США близько 2 мільйонів доларів. Гроші він зберігав у сейфі в Києві.

Станом на квітень 2018 року слідчі встановили, що Мельниченко живе з дружиною у штаті Нью Джерсі, США.

У справі Мельниченка суд дозволив накласти арешт на дві квартири, житловий будинок та дві земельні ділянки. Раніше суд дозволив затримати Мельниченка.

У 18-річницю вбивства Ґонґадзе журналісти та правозахисники закликали українську владу публічно відзвітувати про хід розслідування справи.

Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві. 

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Апеляційний суд залишив у силі вирок. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».

Поділитись: