Журналісти та правозахисники закликали владу назвати замовників вбивства Ґонґадзе й Шеремета
Журналісти та правозахисники закликали українську владу публічно відзвітувати про хід розслідування вбивства журналістів Георгія Ґонґадзе та Павла Шеремета
Журналісти та правозахисники закликали українську владу публічно відзвітувати про хід розслідування вбивства журналістів Георгія Ґонґадзе та Павла Шеремета.
Звернення у 18-ту річницю зникнення Ґонґадзе опублікував «Детектор медіа».
«Ми звертаємося до керівників правоохоронних органів і вимагаємо максимально якісно і оперативно розслідувати найбільш болючі для суспільства справи вбивства Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета.
Ми хочемо почути публічний звіт влади про хід цих розслідувань, і чекаємо якнайшвидшого їхнього завершення і покарання винних.
Адже без розслідування цих справ ми не можемо говорити про довіру до влади та правоохоронної системи ні з боку журналістської спільноти, ні з боку українського суспільства», — йдеться у зверненні.
Також підписанти закликали владу системно вживати всіх заходів, необхідних для повноцінних і оперативних розслідувань порушень свободи слова, захисту права громадян на інформацію, а також закликали захищати діяльність журналістів.
Звернення підписали Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Центр громадянських свобод, Центр інформації про права людини, Інститут демократії ім.Пилипа Орлика, Донецький інститут інформації.
Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. Убитого журналіста поховали 22 березня 2016 року в Києві.
29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Гонгадзе. Апеляційний суд залишив у силі вирок. 10 січня 2018 засудженому за вбивство Гонгадзе Пукачу переглянули термін за «законом Савченко».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Щоб розслідувати вбивство потрібна тільки воля української влади» — інтерв'ю з матір'ю Павла Шеремета
20 липня 2018 медійні та правозахисні організації заявили, що вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.
Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.
Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.
З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.
Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.
10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.
Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.
Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.
У Київській міській держадміністрації розробили проект рішення про створення скверу імені Павла Шеремета.
- Поділитися: