Життя / Соціальний захист

Податківці у вересні зібрали на 23% більше соціального внеску

Державна фіскальна служба
Життя/Соціальний захист/Податківці у вересні зібрали на 23% більше соціального внеску
Зберегти
Вигляд
Державна фіскальна служба повідомила, що протягом вересня 2018 року зібрала єдиного соціального внеску на 23% більше, ніж у вересні 2017 року. У абсолютних величинах, надходження ЄСВ збільшились на 3,5 мільярдів гривень.

Загалом, протягом вересня 2018 року роботодавці та підприємці сплатили 18,7 мільярда гривень ЄСВ, який слугує головним джерелом виплати пенсій та соціальних виплат громадянам.

Водночас, від початку 2018 року надходження соціального внеску зросло на більш ніж 26% або 34,7 мільярда гривень. Загалом, податківці повідомляють, що на потреби пенсійних виплат цьогоріч зібрали 163,9 мільярда гривень.

Зазначимо, що єдиний соціальний внесок — податковий платіж, який сплачують роботодавці з фонду оплати праці. Він складає 22% від місячного розміру фонду оплати праці підприємства. Крім цього, ЄСВ сплачують малі підприємці, зареєстровані як ФОП. Для них розмір ЄСВ складає 22% від розміру мінімальної заробітної плати.

Раніше в уряді повідомляли, що розмір тіньових платежів та тіньової економіки загалом зменшився до 32% від ВВП України.

Напередодні у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Купують ділянку за $3 млн однією платіжкою і отримують субсидії»

Більше про:
# ЄСВ
# ДФС
# пенсії
Пов`язані новини