За розрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, за перше півріччя 2018 року розмір тіньової економіки скоротився до 32%.

За розрахунками Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, за перше півріччя 2018 року розмір тіньової економіки скоротився до 32%.

Про це повідомив міністр економічного розвитку Степан Кубів під час виступу у парламенті, передає прес-служба відомства.

«Це великий прогрес порівняно з піком тінізації економіки, який припав на 2014 рік. З того часу і до сьогодні тіньова економіка скоротилась на 11 відсоткових пунктів. Це результат дії великої кількості чинників: скорочення ЄСВ, підняття мінімальної заробітної плати, реформування сфери державних фінансів, дерегуляції та багато чого іншого», — заявив Кубів.

Крім цього, за словами Кубіва, в Україні зріс обсяг іноземних інвестицій.

«Майже половина з 207 млрд грн була інвестована в нове обладнання, машини та інвентар», — додав міністр.

Раніше в Мінекономіки повідомляли, що розмір тіньової економіки в України складає 33%.

Зазначимо, що рівень «тіньової» економіки розраховують різними методиками. Тому  цей показник може різнитись залежно від організації, яка його розраховує. Відповідно, залежно від методики розрахунку, «тіньова» економіка в Україні складає від 25% до 60%.

Раніше в Мінекономіки повідомляли, що у 2017 році «тіньова» економіка України скоротилась на 4%.

За даними Національного банку України, протягом серпня 2018 року обсяг іноземних інвестицій в економіку України зріс на 34 мільйони доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше повідомлялось, що уряд Норвегії планує інвестувати до 400 мільйонів євро у проекти «зеленої енергії» в Україні.

Поділитись: