Державна фіскальна служба України отримала доступ до інформації про банківські рахунки малих підприємців, зареєстрованих на спрощеній системі оподаткування (так званих ФОПів).

Державна фіскальна служба України отримала доступ до інформації про банківські рахунки малих підприємців, зареєстрованих на спрощеній системі оподаткування (так званих ФОПів).

Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника голови ДФС Євген Бамбізов у Facebook.

Наразі податківці розпочали перевірку даних рахунків з метою виявлення фіктивних ФОПів, яких створили для ухилення від сплати податків.

«Нагадаю статистику, яку озвучував на зустрічі з банкірами на початку серпня: з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, мають лише 964 тисячі ФОП», — пояснив Бамбізов.

На його думку, така ситуація пояснюється тим, що значна частина фізичних осіб-підприємців використовується для умисного заниження оборотів бізнесу та ухилення від сплати податків.

«За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає суттєвих втрат – мова йде про мільярди гривень», — повідомив податківець.

Він додав, що ДФС отримала перші дані від банківських установ і наразі проводить процес їхнього опрацювання. За попередніми даними, лише третина рахунків малих підприємств відкриті для ведення підприємницької діяльності.

Раніше стало відомо, що до кінця 2018 року ДФС планує перевірити 2865 платників податків.

Також в уряді ініціювали проведення перевірок підприємств для виявлення незареєстрованих працівників.

Напередодні, 5 вересня, уряд розпорядився посилити боротьбу з неофіційним працевлаштуванням в Україні.

Раніше в уряді спростили процедуру працевлаштування іноземців в Україні. Зокрема, це рішення скасовує можливість відмови у оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування.

Раніше повідомлялось, що Україна та Польща домовились спільно боротися з шахрайством при працевлаштуванні українців.

У Польщі запустили офіційний сайт з пошуку легальної роботи для студентів з України та країн Східної Європи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile