Кабінет міністрів України планує провести «глибоку» податкову реформу. Рішення щодо неї мають ухвалити весною 2020 року, а чинності оновлена податкова система набуде вже у 2021 році.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час спілкування з журналістами 30 серпня.

«Ми плануємо глибоку реформу податкової системи весною, тому що не можна змінювати податкову систему у другому півріччі», — повідомив новопризначений прем'єр-міністр.

За його словами, нині податкова система працює не на користь добросовісних платників податків.

«Якщо ти чесно платиш податки, то на цілій низці ринків ти просто вимушений оптимізувати. Це неправильно», — додав Гончарук.

Восени 2019 року уряд планує займатися «наведенням ладу з адмініструванням податків». Для цього Гончарук розраховує на підтримку голови Державної податкової служби Сергія Верланова.

28 серпня в Україні офіційно почала працювати Державна податкова служба. Вона замінила Державну фіскальну службу.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: