Вже 28 квітня у Славутичі розпочнеться четвертий фестиваль кіно та урбаністики «86». Його темою стане «Близькість», а події охоплять спектр від ранкового аудіотуру до прем’єри нового фільму, спродюсованого Джимом Джармушем. Найцікавіші з них — в огляді Громадське Культура.

Вже 28 квітня у Славутичі розпочнеться четвертий фестиваль кіно та урбаністики «86». Його темою стане «Близькість», а події охоплять спектр від ранкового аудіотуру до прем’єри нового фільму, спродюсованого Джимом Джармушем. У фестивалю будуть дві конкурсні кінопрограми — «Пальма Півночі» та «MyStreetFilms-Рубіж». Що цікавого «86» готує на додачу до них — в огляді Громадське Культура.

Музика

«LAUDATE PROPINQUITĀTEM: Ода близькості»:

середньовічні арії та електроніка

Де і коли: Вуличний концерт біля Дитячої школи мистецтв, 28 квітня, 20:30

Цьогорічний фестиваль «86» відкриє «Ода близькості» на центральній площі Славутича. Там у сутінках прозвучать класичні органні твори, сучасна електронна музика, середньовічні арії й історія про близькість. Це поєднання створюють представниці двох різних музичних течій: керівниця органної зали Славутича Юлія Ландау з боку класики й авторка електронного проекту Grisly Faye Маргарита Кулічова з боку сучасності.

Виступ проекту Маргарити Кулічової Grisly Faye на Stage 13

Кіно

«Дядько Говард»: Джим Джармуш і Нью-Йорк 80-х

Де і коли:

Кіноконцертний комплекс, 30 квітня, 21:30

Кіноконцертний комплекс, 1 травня, 10:00

Джим Джармуш цього року з’являвся на українських екранах в різних іпостасях. Спершу як документаліст: у прокат вийшла його стрічка «Gimme Danger» про Іґґі Попа та The Stooges. Потім як режисер ігрового кіно з «Патерсоном». Тепер він — виконавчий продюсер стрічки «Дядько Говард». І на «86» буде її українська прем’єра.

Картина присвячена режисеру Говарду Брукнеру. Він знімав документальне кіно про письменника Вільяма Берроуза, а в його художньому фільмі грала Мадонна. У 1989-му році режисер помер від СНІДу. Через 22 роки його племінник Аарон Брукнер узявся за дослідження архіву матеріалів дядька і створив кіно про творчість Говарда і богемне життя Нью-Йорка 80-х.

Трейлер фільму «Дядько Говард»

«Тюрма в дванадцяти пейзажах»: по цей бік ґрат

Де і коли:

Кіноконцертний комплекс, 30 квітня, 13:00

Дитяча школа мистецтв, 2 травня, 15:30

Як в’язниці змінюють життя навколо себе? Це досліджує стрічка «Тюрма в дванадцяти пейзажах». Самі в’язниці там не показані. Натомість є простори довкола. Наприклад, каліфорнійське узгір’я, де тюремниці борються з лісовими пожежами. Є й містечко в Аппалачах, що живе з видобутку вугілля і залежить від праці засуджених. А ще Бронкс, де колишній в’язень заробляє тим, що збирає для інших передачі, які точно пропустить керівництво тюрми.

У програмі «86» ця стрічка цікава тим, що звертається і до теми близькості та взаємозв’язку, і до зворотньої — розмежування та бар’єрів.

Трейлер фільму «Тюрма в дванадцяти пейзажах»

«Усі ці безсонні ночі»: варшавська юність

Де і коли:

Кіноконцертний комплекс, 29 квітня, 21:30

Дитяча школа мистецтв, 30 квітня, 10:00

Юність, гедонізм і спорожнілі вулиці Варшави поєднуються у фільмі «Усі ці безсонні ночі». Його герої — польські хлопці Кшиштоф і Міхал. Разом із ними глядачі вирушають у нічну подорож через тунелі підземки, пляжні рейви, вечірки в клубах, домашні тусовки і так аж до ранку.

У 2016-му стрічка принесла Міхалу Марчаку приз кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисуру іноземного документального фільму, а в 2017-му підсилить фестивальний дух Славутича.

Трейлер фільму «Усі ці безсонні ночі»

«21xНью Йорк»: обличчя мегаполіса

Де і коли:

Кіноконцертний комплекс, 30 квітня, 19:30

Кіноконцертний комплекс, 1 травня, 11:30

Фільми режисера Пьотра Стасіка вже не вперше покажуть в Україні. Його документальний «Щоденник подорожі» про мандри пристаркуватого фотографа і його юного учня Польщею став призером фестивалю Docudays UA у 2014-му.

Цього разу режисер особисто представить стрічку про Нью-Йорк і його жителів. Вона поєднає 21 розповідь різних людей про їхні життя, пристрасті, мрії та самотність, що супроводжує навіть у велетенському місті, яке ніколи не спить.

Трейлер фільму «21xНью Йорк»

Місто

14-й квартал:

зустріч 30-річного Славутича і 3000-річних Афін

Де і коли: Афінський квартал, 30 квітня о 12:00

Кварталів у Славутичі 13. Кожен із них має архітектурну подібність до певного міста — Баку, Тбілісі, Єревана, Таллінна тощо. Але скоро там може з’явитися «14-й квартал». Це буде новий публічний простір, пов’язаний з містом Афіни. Над його проектом разом працюють славутичани, фестиваль «86», арт-дует METASITU й організація metamatic:taf (Афіни, Греція). 30 квітня вони презентують свою концепцію, розкажуть про відкриття, зроблені в ході проекту, й покажуть мистецьку виставку.

Єреванський квартал Славутича, фото: Олександр Попенко

«Над прірвою у житі»: аудіотур містом дитинства

Коли:

29 квітня, 1 і 2 травня об 11:00

30 квітня о 10:00

У дитинстві, коли дерева були вищі, місто довкола теж сприймалося інакше. Це дитяче, емоційне відчуття міста спробує пробудити аудіотур «Над прірвою у житі». В його основі — історія дев’ятикласниці Юлі, яка терпіти не може свою школу, не розуміє однолітків і часто втікає зі шкільних уроків до лісу, який оточує її місто. Піти її слідами зможе кожен охочий: для цього видадуть навушники та приймач, з якого звучатимуть і розповіді про Славутич, й інструкції щодо маршруту.

Повну програму фестивалю можна переглянути тут

Поділитись: