Конституційний суд встановляє, чи був легітимним імпічмент, оголошений першій жінці на посаді президента в історії Південної Кореї

У Південній Кореї розпочалися слухання щодо корупційної діяльності глави держави Пак Кин Хе.

Конституційний суд встановляє, чи був легітимним імпічмент, оголошений першій жінці на посаді президента в історії країни. Паралельно проходять слухання у кримінальній справі проти її близької подруги. У ній президентка проходить у якості співучасника.

Громадське розповідає про найбільший за тривалий час корупційний скандал у Південній Кореї.

Парламент Південної Кореї висловив Пак Кин Хе недовіру 9 грудня

Це рішення корейці зустріли масовими святкуваннями. За даними місцевих ЗМІ, на вулиці Сеула вийшло близько 600 тисяч людей. Святкування імпічменту Пак Кин Хе, таким чином, перетворилися на акції протесту, які сколихнули Південну Корею наприкінці осені.

Протести проти Пак Кин Хе у Сеулі, wikipedia.org

Протести були настільки масовим, що оголошення Пак Кин Хе імпічменту у парламенті підтримали навіть члени її політичної партії. Згідно з соціологічними опитуваннями, 64-річна голова держави має чи не найнижчий рівень схвалення серед усіх демократично обраних президентів Південної Кореї.

Суспільство вимагало відставки глави держави через звинувачення у корупційній діяльності

Рейтинг підтримки президентки Південної Кореї, wikipedia.org

Політичний скандал розгорівся у жовтні 2016 року. Тоді стало відомо, що Пак Кин Хе підпала під вплив своєї подруги Цой Сун Сіль, яка начебто мала доступ до засекреченої інформації, редагувала тексти промов президентки і мала безпрецедентний вплив на ухвалення рішень першою особою держави.

31 жовтня, після повернення з поїздки до Німеччини, Цой Сун Сіль арештували. Їй інкримінували так звану «торгівлю впливом» — користуючись зв’язками з президенткою, вона буцімто змушувала великий корейський бізнес перераховувати кошти до фондів, які підтримували інціативи Пак Кин Хе.

Цой Сун Сіль має неоднозначну репутацію

Після направлення до корейської прокуратури 60-річна жінка визнала свою провину.

«Будь ласка, пробачте мені!» – звернулася до людей Цой. — «Я вчинила гріх, гідний смерті». Врешті під тиском суспільства вплив подруги на свої рішення визнала і президентка Пак Кин Хе.

Однак на першому судовому засіданні у цій справі підозрювана заперечила вину. Заперечила Цой і факт змови з першою особою держави.

Цой Сун Сіль є донькою лідера відомого корейського релігійного культу. Пак Кин Хе долучилася до культу у складний період у житті — після вбивства її матері. Батько Цой, за повідомленнями корейської преси, проводив для майбутньої президентки спіритичні сеанси з убитою матір’ю.

У зв’язку з цим ЗМІ країни порівнювали стосунки президентки та її радниці зі стосунками російської царської сім’ї і фаворита двору Григорія Распутіна.

Пак Кин Хе – донька колишнього корейського диктатора Пак Чон Хі

Культ особистості Пак Чон Хі, wikipedia.org

Після силового захоплення влади у 1961 році Пак Чон Хі керував Південною Кореєю протягом 18 років. Авторитарний лідер, який згодом легітимізував свою владу перемогою на президентських виборах, став творцем корейського «економічного дива» — перетворення постраждалої від Корейської війни країни на одну з найбільш розвинених економік світу.

У 1974-му під час спроби замаху на Пак Чон Хі загинула його дружина — матір Пак Кин Хе.

П’ять років потому вона втратила й батька: за нез’ясованих напевно обставин президента застрелив голова розвідувального управління. До виконання смертного вироку той наполягав, що у такий спосіб хотів позбавити Пак Чон Хі та його доньку від негативного впливу культу.

Пак Кин Хе уже не вперше довіряє підозрілим особам

У 2013 році вона була змушена звільнити речника — під час візиту лідерки Південної Кореї до США того звинуватили у сексуальному насильстві. Крім того президентку неодноразово критикували за призначення на найвищі позиції людей, які не мали для цього відповідних навичок.

Формально Пак Кин Хе залишається президенткою Південної Кореї

Прем'єр-міністр Південної Кореї Хван Кьоан, facebook.com/PM0415HwangKyoahn

Після висловлення парламентом імпічменту виконувати обов’язки президента почав прем’єр-міністр Хван Кьоан. Втім, Пак подала з цього приводу апеляцію до Конституційного суду.

Якщо шість із дев’яти членів судівської колегії визнають імпічмент порушенням конституції, президентка може повернутися до президентського палацу. Більшість членів Конституційного суду на посаду призначила саме вона.

Слухання розпочалися 30 грудня. Вердикт, проте, ухвалять не раніше, ніж за півроку. Судові засідання у кримінальній справі, порушеній проти Цой Сун Сіль, відновилися 29 грудня. Однак підозрювана відмовилася надавати свідчення спеціальній парламентській комісії.

Поділитись: