Журналісти телеканалу ICTV звернулися до представників партії «Національний корпус» з проханням поїхати разом із ними у ромський табір у Голосіївському районі Києва.

Журналісти телеканалу ICTV звернулися до представників партії «Національний корпус» з проханням поїхати разом із ними у ромський табір у Голосіївському районі Києва 7 червня.

Про це сказав перший заступник глави «Нацкорпусу» Назарій Кравченко під час стріму в Facebook. 

«Журналісти попросили «Національний корпус» про охорону (так як поліція не реагувала на прохання про охорону)».  

Як пише «Заборона», журналісти готували сюжет на основі звернення співробітника національного парку «Голосіївський» Олександра Соколенко і покликали «Нацкорпус» оскільки побоювалися агресивної реакції. За словами Соколенка, роми «захопили частину лісового кварталу» і напали на нього та інших співробітників парку, коли ті намагалися поговорити з ними. 

Редактор «Надзвичайних новин» телеканалу ICTV Олексій Стеценко повідомив Громадському, що журналісти програми зверталися до поліції: «Може до «Нацкорпусу», я точно не пам'ятаю. Коли туди прибули — на місці були і ті, і ті».

Він додав, що під час зйомок сюжетів про ромів журналісти регулярно звертаються до поліції.

Стеценко наголосив, що «Нацкорпус» не громив табір ромів: після того як їх попросили піти, представники «Нацкорпусу» прибрали намети та залишки речей.

Під час візиту журналістів та «Національного корпусу» до ромського табору також були присутні поліцейські та представники «Національних дружин». 

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

Раніше представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

Раніше, 22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

Поділитись: