Співробітники поліції не вручили жодної підозри щодо погромів таборів ромів у Києві.

Співробітники поліції не вручили жодної підозри щодо погромів таборів ромів у Києві.

Про це під час брифінгу сказав начальник столичної поліції Андрій Крищенко, відповідаючи на питання журналіста Громадського.

«Підозри ще не вручені нікому, якщо говорити по Лисій горі конкретно», — зазначив Крищенко.

Також він розповів, що поліція порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром покинутого табору ромів на Академмістечку, але постраждалих та підозрюваних у цій справі немає.

«Проведена велика кількість допитів, ми з’ясовуємо мотиви всіх, хто брав участь (у цих погромах — ред.)», — додав начальник поліції Києва.

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

Відео: 12иои / Youtube

Поділитись: