Комітет парламенту з питань організації державної влади рекомендує президенту Володимиру Зеленському звільнити першого заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську Вітольда Фокіна через його висловлювання щодо війни на Донбасі.

Про це повідомив заступник глави комітету Роман Лозинський.

З останнього — на сьогоднішньому засіданні комітету Фокін заявив, що не бачив «жодного підтвердження того, що там (на Донбасі) війна між Україною та Росією». А прийшов політик на засідання, щоб відповісти на питання щодо своїх попередніх висловлювань про війну на Донбасі.

Депутати на засіданні комітету ініціювали прийняття Верховною Радою постанови зі зверненням до Зеленського. Так, депутати просять засудити слова Фокіна та звільнити його з ТКГ щодо врегулювання миру на Донбасі.

Крім того, депутати закликають Раду національної безпеки України вжити заходів для протидії російській пропаганді ззовні та всередині країни.

Водночас депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура розповів «РБК-Україна», що депутати ухвалювали постанову з порушеннями закону. За його словами, під час голосування у залі було 13 депутатів, хоча для початку голосування потрібно 14.

Крім того, на засіданні не було секретаря, який вів протокол, і цього питання не було в порядку денному. Тому депутат вважає, що постанова навряд з'явиться у сесійній залі Ради.

Депутати з комітету не єдині, кому не до вподоби заяви Фокіна. Так, Соломія Бобровська від «Голосу» ініціювала депутатське звернення до президента Володимира Зеленського для того, щоб відкликати Вітольда Фокіна із Тристоронньої контактної групи.

За її словами, звернення підписали майже 50 народних депутатів, окрім представників партії «Опозиційна платформа — За життя». Депутати вважають, що «його слова дублюють наративи російської пропаганди».

Хто такий Фокін і що він вже наговорив?

18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі колишнього прем'єр-міністра Вітольда Фокіна. Він став першим заступником глави делегації — Леоніда Кравчука.

А нещодавно його онучка — співачка і модель Маша Фокіна — заявила, що це вона познайомила свого дідуся з головою ОП Андрієм Єрмаком, який і запропонував Фокіну посаду в ТКГ. А от сам Фокін не може пригадати, коли познайомився з Єрмаком.

В одному з інтерв'ю Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. Також він заявив, що з обидвох сторін було скоєно багато злочинів і виступає за повну амністію.

А ще зазначив, що готовий їхати на окуповану частину Донбасу для переговорів, якщо таке доручення дадуть президент чи парламент.

Поділитись: