Заступник голови української делегації на переговорах у Мінську та перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Страна».

Про свою позицію щодо особливого статусу Фокін розповів, відповідаючи на запитання про амністію бойовиків. За його словами, з обидвох сторін було скоєно багато злочинів, які повинні бути розслідуванні, а винні мають понести покарання.

«Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців та командирів, моя позиція — потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, розв'язати питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу», — заявив Фокін.

Також він зазначив, що готовий їхати на окуповану частину Донбасу для перемовин з бойовиками, якщо таке доручення дасть президент або парламент. За його словами, цю ідею підтримує й очільник української делегації на переговорах у Мінську щодо Донбасу Леонід Кравчук.

«Щобільше, при наявності конкретних гарантій безпеки, [Кравчук] готовий поїхати зі мною на Донбас. З президентом я не зустрічався, його думка мені невідома», — сказав Фокін.

Хто такий Фокін?

18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі колишнього прем'єр-міністра Вітольда Фокіна. Він став першим заступником глави делегації — Леоніда Кравчука.

Ось тут ми розповідаємо, що відомо про Вітольда Фокіна, крім того, що він був першим українським прем'єр-міністром (1990-1992 роках).

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що жоден український військовий не загинув і не дістав поранення у бою та під час обстрілів.

Поділитись: