Покупець у Лівані відмовився приймати зерно з першого судна з Одеси. Для товару шукають іншого одержувача

Судно RAZONI
Судно RAZONIПосольство України в Лівані / Facebook

Покупець у Лівані через затримку термінів відмовився приймати зерно з першого торговельного судна, яке вийшло з одеського порту з початку повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомило посольство України в Лівані.

Вантажовідправник українського зерна з судна RAZONI розповів, що покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж, оскільки постачання прибуло на понад 5 місяців пізніше за узгоджений термін.

Відтак тепер вантажовідправник шукає іншого одержувача для розвантаження його вантажу в Лівані чи в іншій країні світу.

Що передувало?

Перше судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня. Корабель рухався коридором, безпеку якого підтвердили партнери-гаранти — ООН та Туреччина.

Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне 2 серпня досягло узбережжя Туреччини. 3 серпня його оглянула команда, до складу якої входять російські та українські посадовці. Після цього корабель мав вирушити до Триполі в Лівані, куди повинен доставити свій вантаж із 26 тисячами тонн кукурудзи.

Проте 7 серпня стало відомо, що прибуття судна затримується. Посол України в Лівані Ігор Осташ пояснив це тим, що ще тривають переговори в бізнесовій площині.

Ввезення зерна з українських портів стало можливим після підписання так званої зернової угоди. 22 липня Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Радник керівника ОП Михайло Подоляк наголошував, що Україна не підписує жодних документів з росією — рф підписала дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН.

Домовленості передбачають розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною. У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив.