Встановити особи правоохоронців, які можливо перевищили владу під час затримання праворадикалів у Києві, буде важко, бо вони ховали жетони та номери на шоломах.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив адвокат затриманих Віктор Мороз.

«Вночі, коли ми вже звільнили хлопців з райвідділку поліції і поїхали надавати свідчення в якості потерпілих до ДБР (Держбрюро розслідувань — ред.), разом з іншими потерпілими і адвокатами, головне питання було — кого вони можуть впізнати, яким чином їх (правоохоронців — ред.) ідентифікувати», — розповів він.

Мороз стверджує, що працівники поліції, зокрема спецпідрозділ ТОР, всіляко уникали ідентифікації.

«При них не було жетонів, вони жодним чином не називали своїх прізвищ, і навіть номери на шоломах вони приховували за комірцями. Тому буде реально складно їх ідентифікувати, але працюємо над цим разом з ДБР», — сказав адвокат.

Також Мороз зазначив, що особам, яких затримали 9 лютого, досі не вручили підозри, хоча поліція й обіцяла це зробити 10 лютого.

Він додав, що звільнення з райвідділку було «доволі цікавим».

«Звільняли їх після того, як було порушене провадження в ДБР (щодо можливого перевищення влади — ред.). До цього я спілкувався з начальником слідства Подільського управління поліції, аби хлопців відпустили до обрання запобіжного заходу. Він мені пояснив, що в нього є достатньо доказів, аби відправити їх до ізолятору тимчасового утримування», — стверджує адвокат.

Проте, як розповів Мороз, вже через півгодини всіх звільнили з однаковими постановами, в яких ідеться, що відсутня доказова база для офіційного вручення підозр.

Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями правоохоронці затримали людей, які йшли на акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?». Як повідомила кореспондентка Громадського, поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції й порядок».

Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Водночас у поліції заявили, що затримані не мають стосунку до мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», яка проходила на Контрактовій площі.

«Учасників мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?» поліція не затримувала, плакати не вилучала і жодним чином не перешкоджала. Затримана були група, яка прикривала свої обличчя шарфами й при перевірці якої були виявлені газовий балончик і ніж», — сказав Громадському речник МВС Артем Шевченко.

Також поліція вважає, що затримані намагалися захопити Подільський райвідділок.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.

Поділитись: