Поліцейський увімкнув пісню Тейлор Свіфт, щоб активісти не змогли викласти відео з ним на YouTube. І таке не вперше

Тейлор Свіфт. Фото 2019 року
Тейлор Свіфт. Фото 2019 рокуJordan Strauss / Invision / AP, File

Сержант поліції міста Аламіда штату Каліфорнія увімкнув на телефоні пісню Тейлор Свіфт, коли його фільмував активіст — так він хотів упевнитися, що відео з ним не зможуть завантажити на YouTube через порушення авторських прав. І це не єдиний такий випадок.

Про це повідомляє The Verge.

Інцидент стався у вівторок, 29 червня, між поліцейським і керівником з питань політики проєкту «Антиполіцейський терор» (АРТР) Джеймсом Барчем біля будівлі суду в Аламіді. Правоохоронець підійшов до Барча й попросив його перемістити плакат. Між чоловіками зав’язалася суперечка.

У цей час сержант помітив, що його знімають — і дістав телефон, на якому увімкнув пісню Blank Space Тейлор Свіфт. «Можете знімати мене скільки заманеться. Я знаю, що на YouTube це публікувати не можна», — говорить поліцейський на відео.

YouTube і соціальні мережі мають автоматичні системи виявлення у відео контенту, захищеного авторським правом. Імовірно, саме цим і хотів скористатися поліцейський в Аламіді, щоб відео з ним не потрапило в мережу. Водночас він не чинив опору фільмуванню.

А втім, ролик і досі доступний на YouTube і зібрав майже 200 тисяч переглядів з часу публікації 1 липня. «Ми бачили відео й передали його до служби внутрішніх розслідувань. Така поведінка не є схвальною. Такого більше не повториться», — повідомили BBC у поліції Аламіди.

Йдеться не про поодинокі випадки зловживання захистом контенту на YouTube. У лютому 2021 року видання Vice повідомляло принаймні про три випадки, коли поліцейські з Беверлі-Гіллз вмикали пісні «Бітлз» у той момент, коли їх знімали.

Як зауважує The Verge, ще у 2019 році один із користувачів Twitter запропонував домогтися заблокування фашистських груп у соцмережах, вмикаючи на їхніх заходах захищену авторським правом музику. Уже тоді були побоювання, що цим може зловживати, зокрема, і поліція.

Приміром, у 2020 році науковці Гарвардського університету припустили, що правоохоронці інколи свідомо вмикали захищені авторським правом пісні на акціях Black Lives Matter, щоб відео з них не можна було завантажити онлайн.