Поліція Гаїті заявила про затримання організатора вбивства президента. У нього нібито були політичні мотиви

Поліція Гаїті заявила про затримання «ключового підозрюваного в організації» вбивства президента країни Жовенеля Моїза. У нього нібито були політичні мотиви усунути лідера держави.

Про це повідомляє BBC.

Затримали 63-річного Крістіана Еммануеля Санона — громадянина Гаїті, який нібито працює лікарем у Флориді. Правоохоронці заявили, що Санон влетів у країну на початку червня приватним літаком з «політичними мотивами».

Як пише Miami Herald, Санон хоч і називає себе лікарем, але журналістам не вдалося знайти медичної ліцензії на його ім'я. Крім того, Санона згадували декілька затриманих підозрюваних — йому нібито першому дзвонили після вбивства. Також, за даними поліції, було ще двоє організаторів, але їхні імена поки не розголошують.

Правоохоронці зазначили, що Санон домовився з приватною охоронною фірмою CTU, що зареєстрована у Флориді, про організацію операції. А ця фірма знайшла найманців.

За даними поліції, спершу планувалося лише затримати Жовенеля Моїза, усунути його з посади, а президентом зробити Крістіана Еммануеля Санона. Проте план змінився й президента вбили.

Що передувало?

Уночі 7 липня на Гаїті у резиденції вбили президента країни Жовенеля Моїза. Невідомі штурмували його резиденцію приблизно о першій ночі за місцевим часом (08:00 за Києвом). Вони пробралися у будинок і застрелили Моїза, а ще стріляли в його дружину. Її з пораненнями доправили до Маямі. Нещодавно вдова опублікувала першу заяву після вбивства політика.

Наразі правоохоронці у Гаїті визначили 28 людей, що можуть бути причетними до вбивства президента: 26 колумбійців та двоє громадян США гаїтянського походження.

Так, 17 людей затримані, ще 8 переховуються від слідства та кількох підозрюваних застрелили під час перестрілки з поліцією.

У Колумбії підтвердили, що деякі із затриманих є колишніми військовими. Проте у США не змогли підтвердити, чи є серед затриманих громадяни країни.

Прем'єр Гаїті Клод Жозеф заявив, що тимчасово виконуватиме обов'язки президента. Він оголосив у країні «стан облоги». Це означає, що всі кордони будуть закритими, а також тимчасово вводяться окремі положення воєнного стану. Наприклад, військові та національна поліція Гаїті отримають розширені повноваження.

53-річний Жовенель Моїз був на посаді з лютого 2017 року — після того, як його попередник Мішель Мартеллі пішов у відставку. Моїза звинувачували в корупції та організації нападів на опонентів; його президенство позначилося постійними антиурядовими протестами.