У поліції Рівненської області перевірять дії поліцейських, які запросили до відділку двох учасників акції за імпічмент президента Володимира Зеленського.

Про це Громадському повідомив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

Він зазначив, що поліцейські, запрошуючи учасників до відділку, діяли правомірно. Утім за такого дріб'язкового «порушення» могли обрати й інші методи — провести роз'яснювальну бесіду.

Службова перевірка має встановити, чому поліцейські вирішили запросити 16-річну Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа до відділку — «можливо, були якість обставини, або ж вони не доопрацювали».

«Поліція має робити наголос на діалозі, на співпраці», — додав речник.

Чи є проведення «непогодженої» акції порушенням?

Правозахисниця, виконавча директорка «Восток-SOS» Олександра Дворецька вказує, причини зупиняти акцію в Рівному не було, адже не було заборони суду на проведення акції, а те, що учасники не повідомили про акцію місцеву владу заздалегідь, не робить її незаконною.

Стаття 39 Конституції України дозволяє проводити мирні мітинги за завчасного сповіщення органів виконавчої влади або місцевого самоврядування (якщо на це немає заборони суду).

Конституційний суд вирішив, що статтю треба трактувати так: організатори зібрань мають сповістити про захід заздалегідь, але відсутність сповіщення не робить акцією незаконною. А власне це сповіщення для місцевої влади є гарантією того, влада забезпечить його безперешкодне проведення.

25 травня у Рівному двоє людей вийшли на центральну площу, вимагаючи імпічменту президента Володимира Зеленського. На 16-річну Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа склали адмінпротокол за порушення порядку проведення акцій, мітингів. На матір Дар'ї склали протокол за статтею 184 — неналежне виховання дітей.

Поділитись: