Заступниці Житомирського міського голови оголосили підозру у службовій недбалості, внаслідок чого державі було нанесено до 700 тисяч гривень збитків.

Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

Так, за версією слідства, чиновниця, обіймаючи посаду начальниці одного з управлінь міськради та розпорядниці бюджетних коштів, уклала з переможцем конкурсних торгів із закупівлі медичного обладнання заздалегідь збитковий тендер.

«Запропонована ціна лоту з однаковими технічними характеристиками у комерційної структури була значно вища за пропозиції інших учасників. Таким чином, порушила принцип економії використання бюджетних коштів, що в подальшому призвело до збитків на суму понад 700 тисяч гривень», — заявили в поліції.

Чиновниці було повідомлено про підозру за статтею про «службову недбалість». Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

НАБУ особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

Топменеджера «ДТЕК» Бориса Лісового випустили під заставу у 10 мільйонів гривень. Всю суму за нього внесла компанія Ахметова. Ще одному топменеджеру компанії суд призначив запобіжний захід у 9,5 мільйонів гривень.

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.Поділитись: