Правоохоронці відкрили 556 кримінальних проваджень та склали понад півтори тисячі адмінпротоколів через порушення передвиборчого процесу. Сьогодні, 23 жовтня, в Україні закінчується передвиборча агітація.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Всього за час передвиборчих кампаній кандидатів до місцевих виборів в Україні до Нацполіції направили 7 048 заяв про порушення правил передвиборчого процесу. 

Найбільше поліціянти отримували скарги про підкуп виборців, перешкоджання участі у виборах, подання неправдивих даних до Держреєстру виборців та порушення правил агітації.

Лідерами серед порушень передвиборчого процесу стали 5 регіонів: Київ та Київська область, Львівська, Дніпропетровська, Донецька та Одеська області.

Серед найяскравіших прикладів правопорушень у Нацполіції зазначили про організацію «сіток» виборців в Одесі та на Чернігівщині. Серед одеських зловмисників, яких затримала поліція, виявився голова виборчої комісії.

А на Чернігівщині поліцейські знайшли докази організації «сітки» в машині керівника одного зі структурних підрозділів Бахмацької райдержадміністрації. Чернігівська «сітка» охоплювала понад 5 тисяч виборців.

24 жовтня в Україні буде день «тиші» — за 24 години до виборів забороняється агітувати за певну політсилу чи проти неї, оприлюднювати результати досліджень громадської думки щодо виборів.

Що за «сітка»?

«Сітка» ㅡ технологія підкупу виборців, за якою в учасників схеми є жорстка ієрархія людей, які скуповують голоси. Керують «сіткою» так звані «тисячники». Далі йдуть «сотники» та «десятники». Саме «десятники» безпосередньо контактують з виборцями та пропонують їм продати голоси. У разі згоди частину грошей виборцеві виплачують до голосування, а частину ㅡ після. Зазвичай до схеми залучають пенсіонерів або людей, що звертаються по соціальну допомогу. Схеми «сіток» можуть створюватись «з нуля», однак деякі продаються готовими з минулих виборів.

Коли місцеві вибори?

Вони відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів. Місцеві вибори в Україні відбудуться за новими умовами голосування й роботи виборчих дільниць через епідемію коронавірусу. Що саме змінилося, як проголосувати не наражаючи себе на небезпеку COVID-19 та що робити, якщо ви вже інфіковані ㅡ можна прочитати у нашому матеріалі.

Дивіться також у нашому випуску, що на вас чекає на дільниці.

Поділитись: