Поліція розпочала два кримінальних провадження за фактом пошкодження пам’ятника жертвам Голокосту у селі Богданівка на Миколаївщині.

Як повідомили у пресслужбі поліції області, кримінальне провадження розпочали за ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу України «Осквернення братської могили чи пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни», а також за ч. 1 ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності».

Перша стаття передбачає покарання у вигляді обмеження волі від 3 до 5 років або позбавлення волі на той же термін. Друга — передбачає штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі до 5 років.

Поліція також закликала громадян, які можуть володіти корисною для слідства інформацію, яка допоможе у розкритті злочину, повідомляти відомі їм дані до Доманівського відділення Вознесенського відділу поліції за телефоном (095) 040 20 77 або 102.

Нагадаємо, у селі Богданівка Миколаївської області невідомі розмалювали свастиками пам’ятник жертвам Голокосту і залишили записку із погрозами «у разі продажу української землі».

Нагадаємо наразі уряд розробляє план скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні. Запровадити ринок землі та ухвалити відповідний законопроєкт уряду та парламенту доручив президент Володимир Зеленський. Закон про ринок землі має бути готовим та ухваленим до 1 грудня 2019 року.

В уряді заявили, що після відкриття ринку землі в Україні створять спеціальний інструмент, який дозволить малим фермерам брати кредити на купівлі землі за зниженими ставками.

Мінфін вже працює над здешевленням кредитів на купівлю землі для малих фермерів.

Поділитись: