Надію Савченко та її сестру спіймали з фейковими COVID-сертифікатами, за якими вони намагалися потрапити в Україну
Днями в аеропорту «Бориспіль» під час перевірки документів прикордонники виявили у двох жінок сертифікати вакцинації проти коронавірусу з явними ознаками підробки. Одна з фігуранток є колишньою народною депутаткою.
Про це повідомили в Національній поліції.
Жінка разом із сестрою в аеропорту намагалися використати підроблені сертифікати про вакцинацію, щоб потрапити в Україну. Фейкові документи в них вилучили.
Поліція опублікувала фото сертифікатів, де були приховані особисті дані. Водночас на документах залишили дати народження, за якими впізнаються Надія Савченко та її сестра Віра.
Деякі медіа, зокрема LIGA.net та «Сегодня», з посиланням на співрозмовників у Міністерстві внутрішніх справ також кажуть, що з фейковими довідками спіймали депутатку Ради VIII скликання Надію Савченко та її сестру.
Оновлено 11:15. Під час години запитань до уряду у Верховній Раді 21 жовтня очільник МВС Денис Монастирський підтвердив, що йдеться про Савченко.
Доповнено 22:40. Надія Савченко заявила, що не підроблювала COVID-сертифікат, а карантинні обмеження під час пандемії коронавірусу назвала антиконституційними.
Яким може бути покарання?
Інформацію про правопорушення прикордонники передали до поліції. Ті відкрили справу за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає штраф до 850 гривень, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років.
Вилучені документи правоохоронці направили на експертизу. Найближчим часом вони ухвалять рішення про оголошення підозри фігуранткам.
Боротьба з підробними довідками
В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентств, медиків і просто ділків.
Через це українська влада готує законопроєкт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. 22 вересня уряд уже схвалив розроблений фахівцями МОЗ відповідний проєкт закону й подав його до Верховної Ради.
Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.
Як розповів 21 жовтня у будівлі парламенту міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, через підроблені сертифікати Нацполіція вже розпочала 732 кримінальні справи, оголосила 349 підозр і 281 людину направила до суду.
- Поділитися: