У Тернопільській області розпочали кримінальне провадження через порушення карантину у Почаївській Свято-Успенській лаврі.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.

Там зазначили, що в лаврі під час служби перебувала велика кількість людей, які не дотримувалися соціальної дистанції. Частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту.

 З духовенством лаври попередньо домовлялися, що богослужіння проводитимуть з виконанням усіх умов та правил карантину. Віряни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі, інформує обласна поліція.

«Більшість людей прийшли на святкову відправу з індивідуальними засобами захисту, а тим, хто їх не мав — правоохоронці роздавали заздалегідь підготовлені маски», — додали у поліції.

Під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря і віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину.

У МВС також нагадують про відкрите кримінальне провадження щодо порушення карантину на Донеччині у Свято-Успенській Святогірській лаврі, де править Українська православна церква Московського патріархату.

Там на Великоднє богослужіння у ніч з 18 на 19 квітня зібралася велика кількість людей. Більшість з них були без масок та не дотримувалися дистанції. Ніхто з присутніх не мав захисних рукавичок.

Загалом цьогоріч до храмів на Великодню ніч прийшло майже 130 тисяч людей. Для порівняння, минулого року, за даними Національної поліції, у релігійних обрядах на Великдень взяли участь приблизно 7,5 мільйонів громадян.

Загалом по країні під час великодніх богослужінь цього року зафіксовано 19 випадків недотримання карантинних обмежень.

Станом на ранок 19 квітня Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 5449 людей: з них 141 пацієнт помер, 347 — одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: