Великдень в Іллінській церкві, Київ, 19 квітня 2020 року
Фото:

Анастасія Власова/hromadske

Християни східного обряду та греко-католики цього року 19 квітня святкують одне з найбільших релігійних свят — Великдень. Через пандемію коронавірусу у світі ради майже усіх церков в Україні закликали вірян дотримуватись карантинних і обмежувальних заходів, за можливості залишать вдома, не приходити до храмів, а святковими богослужіннями спостерігати по телевізору, або в інтернеті онлайн. Проте у багатьох храмах в ніч з 18 на 19 квітня відбулись відкриті богослужіння. За даними поліції до храмів по всій Україні прийшли майже 130 000 громадян.

У Києві в Іллінській церкві УПЦ (МП), на розі вулиць Набережно-Хрещатицької та Почайнинської, біля входу до храму і на вулиці стоять санітайзери, без очищення рук нікого не пускають, отець Ілля надворі освячує великодні кошики в персональному порядку — по черзі.

Греко-католицька Церква Святого Миколи Доброго, що на вулиці Покровській у Києві, зачинена на карантин. Літургію провели онлайн, людей біля церкви немає, тільки залишені комунальниками загороджувальні частини через ремонт тротуарної плитки, який завершать вже певно після свят.

Храми Православної церкви України — Церква Миколи Притиска та Храм Успіння Богородиці Пирогощої на Подолі — також зачинені для вірян.

На подвір'ї Флорівського жіночого монастиря УПЦ (МП) людей помітно більше, ніж в інших церквах на Подолі. Віряни в масках, але рекомендованої відстані одне від одного не завжди дотримуються, священники в масках не всі.

Поділитись: