Поліція відкрила майже 300 кримінальних проваджень за незаконний видобуток бурштину і вилучила близько 7 тонн скам'янілої викопної смоли хвойних дерев на суму $ 30 мільйонів.

Про це заявив голова Національної поліції України Сергій Князєв, передає Укрінформ.

«За фактами незаконного видобутку бурштину поліція розпочала майже 300 проваджень, при цьому понад 260 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, вилучено близько 7 тонн каміння», — повідомив Князєв, але не уточнив, за який саме період досягнуто таких результатів.

Керівник Нацполіції додав, що вартість 7 тонн бурштину на чорному ринку коливається від 30 млн доларів.

У свою чергу очільник МВС Арсен Аваков висловив думку, що питання незаконного видобутку бурштину потребує врегулювання у законодавчій площині. На його думку, це дозволить чітко визначити умови легалізації бурштинового бізнесу, регламентує та спростить дозвільні процедури, посилить кримінальну відповідальність за незаконне видобування мінералів.

Раніше голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк повідомив, що врегулювання проблеми незаконного видобутку бурштину та легалізація цієї діяльності потребує 20-30 мільйонів гривень інвестицій у розвідувальні роботи щодо виявлення покладів скам'янілої викопної смоли хвойних дерев.

Поділитись: