Прокуратура Житомирської області після заяви президента Володимира Зеленського про причетність місцевих силовиків до незаконного видобутку бурштину, розпочала кримінальне провадження.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

Матеріали кримінального провадження для проведення досудового розслідування передані за підслідністю до територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в Хмельницькому.

У прокуратурі нагадали, що 12 серпня президент України Володимир Зеленський в Олевську проводив нараду з питань незаконного видобутку бурштину. Він озвучив інформацію про причетність посадових осіб державних і правоохоронних органів Житомирської області до покривання «бурштинових схем» на території Олевського, Овруцького та Коростенського районів, а також можливого отримання ними від кримінальних авторитетів неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення незаконної діяльності.

З урахуванням оприлюднених на нараді відомостей, а також інформації, розміщеної на офіційному сайті президента України і в засобах масової інформації, прокуратура Житомирської області внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Раніше президент України Володимир Зеленський вимагав звільнення керівників поліції у 9-районах та очільників Служби безпеки України у Рівненській, Волинській та Житомирській областях через бурштинові схеми.

На тій же зустрічі Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням.

12 серпня Курінський подав у відставку на вимогу президента України.

Поділитись: