Національна поліція України закрила справу, де фігурував YouControl, через відсутність складу кримінального правопорушення. Розслідування проти організації тривало близько двох років.

«Такий результат – це тривала та складна робота як адвокатів, так і піар-відділу компанії. Вагому роль у позитивному завершенні процесу також зіграла увага ЗМІ до проблеми. Допомогла і небайдужість громадськості й навіть окремих парламентарів, їхня участь в судових засіданнях та публічна підтримка. Окрім цього, протягом усього процесу аж до самого завершення відстоювати права нам активно допомагала Рада бізнес-омбудсмена», — повідомив заступник директора YouControl з правових питань, адвокат Данило Глоба.

Зазначимо, що офіційне розслідування щодо YouControl розпочала Служба безпеки України ще у липні 2016 року. Компанії інкримінували незаконний збут спеціальних технічних засобів, негласне отримання інформації за попередньою змовою групою осіб в інтересах розвідувальних органів РФ, а згодом — несанкціоноване втручання в роботу відкритих держреєстрів.

23 березня 2017 року силовики прийшли до офісу компанії та додому до деяких працівників і їхніх родичів з обшуками. Вони вилучили у них документи, техніку та навіть особисті заощадження.

У січні 2018 року керівнику компанії Сергію Мільману в межах кримінальної справи проти компанії оголосили підозру і застосували щодо нього запобіжний захід у вигляді застави.

У липні 2018 року справу передали з СБУ до Національної поліції, яка закрила справу лише у березні 2019 року за відсутність складу злочину.

YouControl є проектом бізнес-аналітики, який дозволяє отримати актуальну інформацію про компанію або ФОП з понад 30 державних реєстрів.

Один із напрямків діяльності — боротьба з корупцією: компанія надає вільний доступ до сервісу журналістам та громадським активістам для проведення розслідувань, моніторингів та інших заходів.

Поділитись: