УКРАЇНА

Поліцейські затримають Саакашвілі після вказівки ГПУ та СБУ — поліція Києва

5 грудня, 2017 18:14
УКРАЇНА/Поліцейські затримають Саакашвілі після вказівки ГПУ та СБУ — поліція Києва
Зберегти
Вигляд
Столичні поліцейські затримають лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі у разі, якщо така вказівка буде від Генпрокуратури чи Служби безпеки.

Столичні поліцейські затримають лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі у разі, якщо така вказівка буде від Генпрокуратури чи Служби безпеки.

Про це Громадському повідомила речниця поліції Києва Оксана Блищик.

Вона пояснила, що слідчі дії у справі Саакашвілі ведуть ГПУ та СБУ, поліція лише забезпечує громадський порядок.

«Поліцейські зможуть його затримати, якщо буде така вказівка від СБУ чи ГПУ», — сказала вона.

Речниця СБУ Олена Гітлянська на питання кореспондента Громадського, чи давали таку вказівку поліції, повідомила: 

«У СБУ є санкція на затримання Саакашвілі, він має бути доставлений до суду, також він має прибути на допити до СБУ», — сказала вона.

Раніше генпрокурор закликав Саакашвілі з'явитись до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Уранці 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. В СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу. 

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Адвокат Маркіян Галабала повідомив Громадському, що правоохоронці не надали постанову, але повідомили, що Саакашвілі затримали за «сприяння злочинній організації» (стаття 256 Кримінального кодексу України).  Згодом це підтвердили в СБУ. 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що обшуки в Саакашвілі і його затримання пов’язане з підозрою, що його команду фінансував олігарх-утікач Сергій Курченко.

Громадське слідкує наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

Пов`язані новини