Поліцейського, який застосував газ проти журналіста «Радіо Свободи» у сутичках під Радою, тимчасово відсторонили від роботи на масових акціях.

Поліцейського, який застосував газ проти журналіста «Радіо Свободи» у сутичках під Радою, тимчасово відсторонили від роботи на масових акціях.

Про заявив начальник управління патрульної поліції Києва Юрій Зозуля, передає «Громадське радіо».

«До завершення службового розслідування ця людина участь у масових заходах брати не буде, оскільки я не вважаю такі дії прийнятними та нормальними. Я допускаю, щоб будь-що може трапитися під час виконання завдання, що щось не помітили, не так зрозуміли, але це ні в якому разі не може бути виправдуванням поліцейського», — пояснив Зозуля.

Він, зокрема, спростував інформацію про те, що поліцейський раніше служив у спецпідрозділі міліції «Беркут». За словами Зозулі — це патрульний полцейський.

За його словами, вони мали особисту розмову. У поліції з’ясовують обставини, за яких стався інцидент. Після цього буде вирішено, чи застосують покарання щодо поліцейського.

3 березня після затримань під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою у двох відділках поліції перебували понад 100 протестувальників.

Тоді під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Радою правоохоронці знесли наметове містечко — є затримані й постраждалі (ФОТО, ВІДЕО)

Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік.

Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу. 

Нацполіція пообіцяла перевірити інформацію про напади на журналістів поблизу Ради.

В офісі омбудсмена заявили, що під час знесення наметів під Верховною Радою правоохоронці грубо порушили права людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жило наметове містечко під Радою

Поділитись: