У Києві під Верховною Радою вранці 3 березня правоохоронці знесли наметове містечко, постраждали декілька протестувальників.

У Києві під Верховною Радою вранці 3 березня правоохоронці знесли наметове містечко, є постраждалі та затримані. 

Поліція повідомила про близько 40 затриманих, згодом стало відомо, що правоохоронці затримали понад 100 людей. Начальник поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що поліція отримала рішення суду із дозволом на проведення слідчих дій під Радою.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Правоохоронці попередили, що перебувати на території наметового містечка небезпечно. 

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське 

Під час знесення наметового містечка під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік. Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу. Нацполіція обіцяє перевірити інформацію про напади на журналістів поблизу Ради.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

«Під Радою було проведено оперативно-слідчі дії. Поліція мала рішення суду на обшук наметів. Мешканців містечка попередили», — сказав Крищенко.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Окрім того, поліція заявила, що слідчо-оперативна група знайшла два предмети, схожі на гранати на території наметового містечка. 

Довкола знесеного наметового містечка під Радою після розгону залишилися силовики. Територію оточили червоною стрічкою.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Фото: Наталія Барсук/Facebook

Пожежники та поліція залишились розбирати наметове містечко та гасити покришки і намети.

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Затриманих доправили до відділків поліції. Представники організації «Революційні Праві Сили» мали дозвіл на перебування у наметовому містечку, тому формально їх не мають права затримувати, зазначив у коментарі Громадському адвокат Масі Найєм. Водночас щодо інших протестувальників, затриманих правоохоронцями, можуть відкрити кримінальні провадження.

Нагадаємо, 1 березня Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд. Це було основною вимогою учасників протесту під стінами Верховної Ради. 

27 лютого під будівлею Верховної Ради між учасниками акції, які виступали за Антикорупційний суд, та правоохоронцями сталися сутички. Правоохоронці заявили, що 14 співробітників поліції постраждали.

Зазначимо, що перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня 2017 року, під час акції на підтримку «Великої політичної реформи».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жило наметове містечко під Радою

Поділитись: