Дії правоохоронців під час затримання під Верховною Радою 3 березня «не були приниженням», а «ступінь жорстокості дій поліції не був надмірним».

Дії правоохоронців під час затримання під Верховною Радою 3 березня «не були приниженням», а «ступінь жорстокості дій поліції не був надмірним».

Про це у Facebook написав речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

«Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту це — ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище, яке виключає можливість раптового нападу на нього», — йдеться у повідомленні.

Шевченко зазначив, що саме тому, «щоб не тримати на холодній погоді затриманих лежачи на снігу обличчям вниз», було обрано такий спосіб контролю.

«При цьому вчора зранку під ВР вже затриманим, які сиділи навприсядки чи стояли на колінах, дозволяли спілкуватися, курити і не били», — додав речник.

Він також наголосив, що «ступінь жорсткості дій поліції не була надмірним», оскільки поліція враховує досвід постійних сутичок спровокованих мітингарями, їхню налаштованість на агресію, оперативну інформацію про можливу наявність зброї, яка, як зазначено, підтвердилася, а також події 31 серпня 2015 року, коли під Радою унаслідок вибуху гранати загинули 4 нацгвардійців.

3 березня після затримань під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою у двох відділках поліції перебували понад 100 протестувальників.

Під час знесення наметового містечка під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Радою правоохоронці знесли наметове містечко — є затримані й постраждалі (ФОТО, ВІДЕО)

Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік.

Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу. 

Нацполіція пообіцяла перевірити інформацію про напади на журналістів поблизу Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жило наметове містечко під Радою

Поділитись: