Голова Національної поліції України Сергій Князєв звітує про рік роботи.

Поліція в якості експерименту створила детективні підрозділи й реорганізувала департамент наркозлочинності. Також, за словами глави Нацполіції Сергія Князєва, Україна «широкими кроками входить до поліцейського європейського суспільства».  

26 грудня Сергій Князєв звітував про рік роботи. Він розповів про плани й успіхи поліції, водночас уникнувши кількох питань журналістів, зокрема щодо стрілянини в Княжичах та низки резонансних убивств у Києві.

Громадське зібрало головні тези про роботу поліції у 2017-му.

Про статистику злочинів 

Князєв заявив про розкриття 89% справ про умисні вбивства. Їх у 2017 році було 1397. Також протягом року скоєно 254 тисячі крадіжок, 16,5 тисяч грабежів та 2663 розбійні напади. 

Цьогоріч правоохоронці виявили втричі більше фактів торгівлі людьми: 321 злочин проти 131-го у 2016 році. 

«Але це не значить, що виросла кількість таких правопорушень. Просто ми констатуємо, що ефективніше почали працювати», — похвалився Князєв. 

Про тактиків

Цього року почали роботу підрозділи тактичної поліції та комунікації, які опікуються безпекою під час масових заходів. За словами Князєва, близько 700 масових заходів протягом року супроводжувалися сутичками. Також, за даними поліції, в Україні з початку 2017 року в акціях протесту взяли участь майже 28 мільйонів осіб.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Тактик»: історія патрульного.

Про жертви серед правоохоронців

1443 поліцейські та нацгвардійці дістали поранення різного ступеня тяжкості під час виконання службових обов’язків. Князєв також повідомив, що з початку року 6 поліцейських убиті під час проведення спеціальних операцій. 

Про наркоторгівлю 

«Від 5 до 10 раз збільшили кількість задокументованих фактів наркозбуту за 2017 рік. Маємо тут велику перспективу не тільки щодо місцевих торговців, а й разом з усією європейською спільнотою розслідуємо роботу транснаціональних злочинних угруповань. Україна є великим транзитником цієї історії», — сказав він.  

Про КОРД 

«До липня 2018 року ми закінчимо створення всіх регіональних підрозділів цих маленьких, але дієвих механізмів протидії злочинності. У липні кожна область матиме власний підрозділ КОРД», — сказав Князєв.

Він уточнив, що наразі спецпідрозділу немає в шести регіонах. Допомагають Нацполіції США і Канада.

Про кіберзлочинність

«Так, ми навчаємося. Це новела і не завжди ми попереду. На прикладі вірусу Petya, ми побачили свої недоліки, але й свої здобутки, де ми могли, допомогли нашій економіці упередити такі серйозні правопорушення», — сказав Князєв. 

Також він зазначив, що дії кіберполіції унеможливили жертви серед дітей унаслідок діяльності «спільнот смерті» типу «Синій кит». 

«Ми заблокували понад 1000 таких груп у соцмережах і наразі проблема вирішена», — сказав він.  

Про переатестацію

Близько 2,5 тисяч не переатестованих поліцейських поновилися через суди. За словами Князєва, ці правоохоронці тепер проходять «стажування» на сході країни. Тих, хто відмовився їхати на схід, звільнили.

Про наметове містечко під Радою

Глава Нацполіції запевнив, що поліція продовжуватиме охороняти громадський порядок поблизу Ради. Але рішення про подальшу долю наметового містечка має вирішувати влада Києва.

Про справу Шеремета 

«На жаль, особи, які вчинили вбивство, не встановлені», — сказав глава Нацполіції. Відповідаючи на питання щодо засекречення даних про вбивство журналіста Павла Шеремета, Князєв зазначив, що це зробили, щоб правопорушники «не розуміли, якими шляхами йде слідство». А відповідне рішення ухвалено не лише у справі Шеремета, а й в низці інших розслідувань. 

Про вбивство Окуєвої, Шаповала й замах на Мосійчука

Князєв запевнив, що слідство активно веде розслідування щодо вбивства доброволиці Аміни Окуєвої, полковника розвідки Максима Шаповала та замаху на депутата Ігоря Мосійчука, але подробиць не надав. 

«Це низка резонансних правопорушень, які відбулися в Києві восени 2017 року. Вони не об’єднуються спільними злочинцями. Вони об’єднуються тільки зухвалістю. Нацполіція тоді ухвалила  рішення перевести гарнізони області на посилений режим роботи. Хочу запевнити вас, що по більшості правопорушень слідство активно наближається до тих моментів, коли зможе констатувати щось позитивне», — сказав він.

Про Княжичі

«Коментарі може дати орган, який проводить розслідування — Генеральна прокуратура. Позицію Нацполіції ми неодноразово озвучували, вона не змінилася», — сказав Князєв. 

Раніше в інтерв’ю Громадському Князєв повідомив, що глава поліції Києва Крищенко фігурує в кримінальній справі про стрілянину в Княжичах, де загинули п’ятеро правоохоронців.

Під час прес-конференції він наголосив, що особисто «ніколи не заявляв і не заявить, що будь-хто з керівників є організатором правопорушення, вчиненого в Княжичах».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вогонь на ураження»: що приховують високі чини про причини трагедії в Княжичах

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile