ENRU

Поліція штурмувала мітинг під Радою на підтримку Саакашвілі: є постраждалі

9539365d2fe41b529
Наметове містечко під Верховною Радою, 6 грудня Фото: Ангеліна Карякіна/Громадське

Поліція штурмувала намети під Верховною Радою, де залишилися прихильники лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі.

Як повідомляє кореспондентка Громадського з місця подій, штурм почався близько 6-ї ранку. 

Унаслідок сутичок поліції з протестувальниками постраждали близько 10 людей, повідомили медики наметового містечка. 

Депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв, який також перебуває на мітингу, повідомив, що постраждалі є і серед протестувальників, і серед поліції. Соболєв розповів, що силовики штурмували табір з трьох боків. 

Самого Саакашвілі станом на 7 ранку у наметовому містечку не було. 

У МВС заявили, що штурму не було: поліція і СБУ у шукали Саакашвілі у наметовому містечку. 

Уранці 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. У СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу. 

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук. Також генпрокурор закликав Саакашвілі з’явитися до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі.