Поліція почала штурм наметів під Верховною Радою, де залишилися прихильники лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі.

Поліція штурмувала намети під Верховною Радою, де залишилися прихильники лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі.

Як повідомляє кореспондентка Громадського з місця подій, штурм почався близько 6-ї ранку. 

Унаслідок сутичок поліції з протестувальниками постраждали близько 10 людей, повідомили медики наметового містечка. 

Депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв, який також перебуває на мітингу, повідомив, що постраждалі є і серед протестувальників, і серед поліції. Соболєв розповів, що силовики штурмували табір з трьох боків. 

Самого Саакашвілі станом на 7 ранку у наметовому містечку не було. 

У МВС заявили, що штурму не було: поліція і СБУ у шукали Саакашвілі у наметовому містечку. 

Уранці 5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. У СБУ повідомили, що силовики відомства надають оперативний супровід у межах кримінального провадження, яким займається Генеральна прокуратура. Біля будинку Саакашвілі сталися сутички і пролунали постріли. Поліція застосувала силу. 

Прихильники Саакашвілі заблокували авто силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук. Також генпрокурор закликав Саакашвілі з’явитися до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі.

Поділитись: