Протягом першого півріччя 2018 року поліція виявила майже 190 злочинів у сфері торгівлі людьми.

Протягом першого півріччя 2018 року поліція виявила майже 190 злочинів у сфері торгівлі людьми.

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції.

За словами Артема Крищенка, начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, було викрито та затримано членів 14 організованих злочинних груп, оголошено 121 підозру.

Поліцейські встановили 63 учасників ОЗГ. За всіма фактами зібрано докази, наразі матеріали кримінальних проваджень перебувають на розгляді в судах.

За результатами досудового розслідування встановили 156 людей, яким надано статус потерпілих у кримінальних провадженнях. Серед них — 91 жінка, 49 чоловіків, 9 неповнолітніх і 7 малолітніх дітей.

Серед виявлених поліцейськими правопорушень також п’ять фактів торгівлі дітьми, у тому числі спробу «оренди» малолітнього хлопчика. Так, на Хмельниччині оперативники виявили жінку, яка намагалася віддати свого чотирирічного сина в довгострокову оренду для жебракування. 

Виявлено також 365 кримінальних правопорушень, пов’язаних із сутенерством. Це на 75% більше, ніж кількість подібних правопорушень, виявлених у 2017 році. 

«Найбільше злочинів, пов’язаних із сутенерством і звідництвом, виявлено в Києві, Харківській, Дніпропетровській та Одеській областях. Зокрема, в Одесі поліцейські викрили іноземця - організатора міжнародного каналу торгівлі людьми. Правоохоронці затримали зловмисника в столичному аеропорту під час спроби переправити українок до Іспанії з метою подальшої сексуальної експлуатації», — повідомив Крищенко.

Нагадаємо, згідно з даними Global slavery index, в Україні в умовах, які можна охарактеризувати як рабство, проживають 286 тисяч людей.

Раніше представникам центру сурогатного материнства в Україні пред’явили підозру в торгівлі людьми.

Також на Рівненщині поліція спільно з СБУ затримала 25-річного мешканця Волинської області, який намагався транспортувати двох дівчат до Словаччини для сексуального рабства

У травні повідомлялось, що поліція запобігла продажу українок у сексуальне рабство до Туреччини.

Як повідомлялося, українські прикордонники затримали 12 організаторів торгівлі людьми у 2017 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торгівля людьми в Азербайджані: коли не залишають вибору.

Поділитись: