УКРАЇНА

Поліція засекретила судові рішення у справі Шеремета задля захисту свідків, слідчих та суддів

22 вересня, 2017 13:12
УКРАЇНА/Поліція засекретила судові рішення у справі Шеремета задля захисту свідків, слідчих та суддів
Зберегти
Вигляд
Головне слідче управління Національної поліції заявило, що засекретило усі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета задля захисту життя осіб, «які беруть учать у кримінальному судочинстві».

Головне слідче управління Національної поліції заявило, що засекретило усі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета задля захисту життя осіб, «які беруть учать у кримінальному судочинстві».

Про це ідеться у відповіді Слідчого управління Нацполіції «Українській правді».

Про яких саме осіб йдеться, у прес-службі Нацполіції уточнили, що це «усі без виключення особи, задіяні в процесі: і свідки, і слідчі, і судді».

«Постанову винесено в кримінальному провадженні з метою захисту життя, житла, здоров’я та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також для забезпечення проведення належного розслідування та недопущення витоку інформації, що може зашкодити досудовому розслідуванню», — ідеться у повідомленні.

При цьому в управлінні відмовились повідомляти про будь-які подробиці щодо розвитку розслідування.

«На сьогодні досудове розслідування триває і на даному етапі розголошення відомостей негативно вплине на результати його проведення», — зазначили у відповіді.

Слідчі не відповіли на питання, чому така постанова з'явилася через рік після вбивства і внесення цієї справи до єдиного реєстру досудових розслідувань. Також у Головному слідчому управлінні не відповіли, чому ці особи стали потребувати інших заходів безпеки через рік після початку розслідування, і які саме це заходи безпеки.

Національна поліція засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, про що стало відомо 21 вересня.

Це сотні судових рішень, які здебільшого стосувалися доступу до певних мобільних номерів, дані про які були засекречені, або до інших даних мобільних операторів.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

На сьогоднішні слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Пов`язані новини