Екс-глава передвиборчого штабу американського президента Дональда Трампа та політконсультант українського екс-президента Віктора Януковича, політтехнолог Пол Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні у 2018 році, після того, як йому оголосили обвинувачення, стверджують прокурори.

Це з’ясувалося після оприлюднення частково відредагованої розшифровки стенограми закритих судових засідань, на яких розглядали питання, чи порушував Манафорт укладену зі слідством угоду щодо розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори президента 2016 року і чи брехав він слідству.

Також текст оприлюднених стенограм підтверджує, що партнер Манафорта Костянтин Килимник, якого ФБР звинувачує у зв’язках з російською розвідкою, був присутній на інавгурації президента Дональда Трампа.

Під час слухань, зафіксованих у стенограмі, йшлося також про те, що політтехнолог міг брехати слідству, аби підвищити свої шанси на помилування. Також прокурор Ендрю Вайсман заявив: Манафорт міг брехати з метою приховати злочинну схему та направили гроші собі у той час, як він виконував неоплачувану роботу для передвиборчої кампанії Трампа.

Якщо з’ясується, що Манафорт таки брехав слідству, це може вплинути на його вирок, після визнання перебування політтехнолога у змові з метою шахрайства, порушення законів про лобіювання та перешкоджанню правосуддю.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Поділитись: