Мати українського політв’язня Станіслава Клиха повідомила, що він оголошує голодування слідом за незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим

Мати засудженого у Росії до 20 років колонії суворого режиму українського політв’язня Станіслава Клиха повідомила, що він оголосив голодування слідом за Олегом Сенцовим. Сенцов на цей час голодує вже 27-й день.

Про це повідомила перша віце-спікерка Верховної ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко.

«Мама Стаса Клиха сказала, що вчора спілкувалася з його адвокатом і син заявив, що теж оголошує голодування», — сказала Геращенко за результатами першої зустрічі родичів політв’язнів з президентом Порошенком.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Смерть стає бажаною»: український політв'язень Клих написав листа журналістам

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У січні 2017 року Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 8 вересня стало відомо, що Клиха повернули з психлікарні до колонії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

У травні 2018 року Ірина Геращенко повідомила, що стан здоров'я засудженого у РФ до 20 років колонії суворого режиму українця Станіслава Клиха значно погіршився.

15 квітня Клих заявив, що відмовляється від їжі та вимагає переведення з Верхньоуральської колонії через погані умови утримання.

Поділитись: