Українського політв’язня Володимира Балуха, який вже понад 180 днів голодує у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму, побили представники адміністрації ізолятора.

Українського політв’язня Володимира Балуха, який вже понад 180 днів голодує у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму, побили представники адміністрації ізолятора.

Про це виданню «Гордон» повідомив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

За його словами, 14 вересня в камеру до Балуха прийшли начальник СІЗО Сергій Бережний та інші працівники, які почали вимагати від політв’язня прибратися в камері.

«Вимагали із образами, погрожували, що скоро відправлять по етапу. Балух відмовився, йому пригрозили карцером. Почалася словесна перепалка, бо адміністрація СІЗО незадоволена проукраїнською позицією Балуха. Після перепалки його повели до карцера, але по дорозі завели до каптьорки, вимагали стати на коліна. Він у жорсткій формі відмовився. За це його поклали на підлогу, наділи наручники ззаду, за спиною, та побили. Били по печінці, спині та голові», — розповів Чийгоз.

Він зазначив, що після побоїв Балуха не повели до карцеру, а повернули в камеру. За словами Чийгоза, за цей час інші в’язні прибрали камеру Балуха, а співробітниця СІЗО сфотографувала її після цього.

«Що це означає? Зазвичай коли в камері прибирають та фотографують — це або через те, що хтось з Москви вимагає знімки, або «гості» прийдуть, тобто якесь поважне начальство, якому треба показати, що Балуха утримують в нормальних умовах», — пояснив він.

Чийгоз наголосив, що після побоїв у Балуха сильно болить печінка та голова.

«Що з ним буде далі — ми не знаємо, лікар його не оглядав», — резюмував він.

Нагадаємо, 10 вересня адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: