Політв’язень Артур Панов, звільнений 7 вересня з російського полону, розповів, що перебуваючи в СІЗО чотири рази сидів на голодуванні.

Про це звільнений український політв’язень розповів в інтерв’ю hromadske.

«У мене єдина була вимога — щоб мене екстрадували в Україну. Якщо ви мене хочете в судовий процес, давайте це зробимо так, щоб це було об'єктивно. Поки я перебуваю на території Російської Федерації, ні про яку об'єктивність не може йти мови. Тому що ви зацікавлена сторона», — пояснив Панов.

Він також розповів, що намагався обгрунтувати свої дії посилаючись на міжнародні конвенції.

«Зокрема це Женевська конвенція щодо військовополонених. Може, це було і недоречно, але я виходив з того, що стосовно української держави відбувається агресія з боку Російської Федерації, і це підтверджує і Європарламент, і Державний департамент США, це і підтверджує і сама Україна», — наголосив Панов і додав, що, йде війна не громадянська, а вже військовий конфлікт між двома державами.

«Якщо в рамках цього конфлікту відбувається якась подібна дія, людину, нехай не військову, яка потрапила в полон, можна прирівняти до військовополонених з числа цивільних осіб, тобто особа, яку було затримано в період військового конфлікту», — додав він.

Водночас, за словами Панова, єдиним аргументом судді було те, що його судять «не за трибуналом, а судить Північно-Кавказький окружний суд за російським законодавством».

«Можете розпинатися про Женевські конвенції військовополонених, а ми вас судимо за національним законодавством. Я кажу: «А чому тоді не враховується, що будь-яке національне законодавство має ґрунтуватися саме на міжнародних ось цих конвенціях?», — розповів політв’язень.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: