Український політв'язень Олександр Шумков, засуджений до чотирьох років за участь у «Правому секторі», записав відеозвернення з колонії в місті Торжок Тверської області, у якій пробув уже три тижні після етапу.

Відеозвернення оприлюднила його тітка Людмила Шумкова.

Політв'язень подякував усім, хто думає та піклується про нього з України. Розповів, що його утримують у штрафному ізоляторі, бо є «особливо небезпечним для російської влади».

«Один з оперативних співробітників сказав мені, перечитавши отримані листи, мовляв — усі ці листи не сприяють твоєму виправленню. Просто смішно, я ж виправлятися не збираюся, на що вони сподіваються», — сказав Шумков.

«Хіба маю їм подякувати за те, що укріплюють у мені мої ідеї та переконання», — додав він.

Шумков також прокоментував президентські вибори, вказавши, що не сприймає новообраного президента як самостійну фігуру. Олігарха, Ігоря Коломойського, політв'язень назвав «господарем» Зеленського та додав, що той проявив себе «позитивно» — «він свого часу зберіг Дніпропетровську область від Новоросії, за це йому подяка».

«Можливо, будуть якісь зсуви в бік захисту національних інтересів», — сказав політв'язень.

Нагадаємо:

  • Шумкова перевели до штрафного ізолятора колонії в місті Торжок Тверської області.
  • Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року.
  • 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.
  • Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile