Кримського татарина політв’язня Мусліма Алієва, засудженого Росією на 19 років у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір», перевели у підвал СІЗО Таганрога після того, як він відмовився голосувати за поправки до російської Конституції.

Про це заявив адвокат Едем Семедляєв, який відвідав свого підзахисного, передає правозахисна організація «Кримська солідарність».

Засуджений розповів, що він сидить у підвальному приміщенні, де повністю заварене вікно, куди не надходить світло та повітря. У камери він перебуває ще з однією людиною.

За словами Алієва, умови утримання йому змінили після того, як він відмовився брати участь у голосуванні за поправки до Конституції РФ.

«Він розцінює це як тиск на нього через те, що він не голосував», — зазначив адвокат.

Він повідомив, що коли до Алієва приїжджав генконсул України Тарас Малишевський, «його помістили в більш-менш нормальні умови, де і камера була хороша, і вікно було», але через кілька днів після візиту консула його помістили в камеру з гіршими умовами.

Захист планує оскаржити дії адміністрації через умови утримання Мусліма Алієва.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року військовий суд у Ростові-на-Дону засудив шістьох фігурантів ялтинської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» від 7 до 19 років колонії суворого режиму.

Так, Мусліма Алієва засудили до 19 років, Інвера Бекірова до 18 років, Емір-Усейна Куку та Вадима Сірука до 12 років, Арсена Джеппарова до 7 років та Рефата Алімова до 8 років.

Обвинувачених у цій справі затримали в лютому-квітні 2016 року в Ялті в окупованому Криму. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір»

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія та організація, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Нагадаємо, з 25 червня до 1 липня в Росії й анексованому нею Криму тривало голосування щодо поправок до конституції Росії. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.

За результатами голосування 77,92% учасників підтримали внесення поправок до Конституції РФ.

Поділитись: