Журналіста «Укрінформу», українського політв’язня Романа Сущенка, незаконно засудженого в Росії, перевели до московського СІЗО «Лефортово».

Про це заявив відповідальний секретар Громадської наглядової комісії (ОНК) Москви Іван Мельников, повідомляє російська агенція ТАСС.

«Сущенка доставили в «Лефортово», — сказав він.

На початку серпня адвокат політв’язня Марк Фейгін заявив, що Сущенко підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні 2016-го ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

4 червня 2018 року суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини.

12 вересня 2018-го захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

Сущенка етапували в колонію № 11 в Кіровській області Росії. Там він перебуває в так званому «безпечному місці», щоб уникнути можливих конфліктів та інцидентів з іншими в’язнями.

Поділитись: