У своєму останньому слові на суді у Москві український журналіст Роман Сущенко, засуджений до 12 років колонії, не визнав провини та просив виправдати його та звільнити.

У своєму останньому слові на суді у Москві український журналіст Роман Сущенко, засуджений до 12 років колонії, не визнав провини та просив виправдати його і звільнити.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила присутня на суді у справі Сущенка журналістка «Настоящее время» Наталія Шагірова.

«Роман був дуже спокійним, як і його захист. Коли він почув вирок, він навіть не здивувався. Можу зробити висновок, що вони обидва були готові до такого рішення, і що це було очікувано», — сказала Шагірова.

За її словами, на судове засідання, яке уперше відбулося у напіввідкритому режимі, прийшов консул Украни та кілька знайомих Сущенка і журналістів.

«Прийшли у футболках з написами Free Sushchenko», — додала Шагірова. Вона додала, що на таку акцію і силовики, і представники суду відреагували спокійно.

Родина Сущенка на засідання суду, де оголошували вирок, не приїхала. Вона пояснила це тим, що у Москві родичів могли не допустити до суду.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду.

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві. Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці.

Також повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат.

Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Поділитись: