Світ

Політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС — МЗС Люксембургу

21 лютого, 2018 11:33
Світ/Політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС — МЗС Люксембургу
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн вважає, що політика угорського уряду може коштувати Будапешту членства в Євросоюзі.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн вважає, що політика угорського уряду може коштувати Будапешту членства в Євросоюзі.

Про це він заявив у телефонному інтерв'ю угорському виданню Magyar Nemzet.

Раніше в інтерв'ю німецькому виданню Der Tagesspiegel Ассельборн критикував угорську законодавчу ініціативу «Стоп Сорос» і закликав Європейську комісію розпочати санкційну процедуру проти Угорщини.

«Я не ненавиджу Угорщину, Петера Сіярто або Віктора Орбана. Йдеться не про особистості, а про базові принципи, цінності, закони і повагу людської гідності в кожній країні-члені ЄС. Ми не можемо дохволити покарання для неурядових організацій, які допомагають шукачам притулку. Такі методи застосовують тільки авторитарні режими, недостойні демократичного Європейського Союзу», — розповів люксембурзький міністр.

Також Ассельборн зазначив, що у нього абсолютно нормальні відносини з угорським колегою Сіярто:

«У мене немає злості, яка могла б вплинути на наші відносини. Як я сказав, йдеться про принципи і цінності. Угорська політика кидає виклик принципам Європейського Союзу», — додав він.

Люксембурзький міністр зазначив, що не може зрозуміти мислення угорського уряду, і застеріг, що його політика може дорого коштувати Будапешту.

«Угорський народ повинен розуміти, якщо у них є уряд, який робить це, то ціною цього може бути членство в ЄС. Мені було б дуже сумно, якби це сталося», — заявив Ассельборн.

Нагадаємо американський мільярдер та меценат Джордж Сорос назвав адміністрацію президента США Дональда Трампа «небезпекою для всього світу».

Влітку 2017-го Європейський союз дав Угорщині термін в один місяць, щоб дати відповідь на занепокоєння щодо суперечливого закону про освіту, який критикують за його невідповідність праву ЄС.

Нагадаємо, на початку квітня 2017-го угорський парламент ухвалив поправки до закону, згідно з яким Центрально-Європейський  Університет може втратити можливість видавати дипломи про вищу освіту.

У зв'язку з цим в ЄС заявили про намір ввести штрафи проти Угорщини через загрозу закриття університету Сороса. Пізніше прем'єр-міністр Віктор Орбан узяв до уваги критику з боку Єврокомісії і висловив намір виконати її вимоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як спроба закриття міжнародного університету в Будапешті вплине на весь регіон.

Пов`язані новини