З початку війни половина мешканців Маріуполя виїхала з міста, 20-30 тисяч людей депортували до росії — мер

З Маріуполя виїхало 50% населення зі 540 тисяч людей, які мешкали у місті до війни. За оцінками, 20—30 тисяч людей силоміць вивезли до росії.

Про це повідомив мер міста Вадим Бойченко в інтерв'ю УНІАН.

За його словами, у перші дні вторгнення, поки працювала залізниця та були доступні звичайні автомобільні дороги, виїхали приблизно 140 тисяч людей. Потім виїхали ще приблизно 100 тисяч людей, а 60 тисяч евакуювали гуманітарними коридорами.

«Від з шостого дня війни ми намагаємося зробити все для того, щоб запрацював евакуаційний маршрут. Але російські війська робили та роблять все для того, щоб у Маріуполі не залишилося жодного автобуса. 150 нових автобусів вони перетворили на попіл», — сказав Бойченко.

Додає, що зараз евакуації потребують не лише жителі Маріуполя, але й жителі наближених населених пунктів.

За попередніми оцінками, насильно до росії вивезли 20-30 тисяч громадян. Бойченко каже, що контакт із цими людьми є, але слабкий. До того ж люди бояться говорити, оскільки не знають, що з ними буде.

Мер не знає, чи випустять маріупольців із росії, наприклад, до Польщі без паспортів, адже у людей забирали українські паспорти. За словами Бойченка, цим питанням вже займається міністерка реінтеграції Ірина Верещук.

Депортація з Маріуполя до росії

Міська рада повідомляла, що окупанти незаконно вивозили людей із Лівобережного району та зі сховища у будівлі спорт-клубу, де від постійних бомбардувань ховалася понад тисяча людей, переважно жінки та діти. У цих районах точилися бойові дії.

Також є інформація, що окупанти незаконно вивезли дітей без батьків до окупованого Донецька. Туди ж вивезли і деяких дорослих маріупольців, яких потім відправляють до Таганрога, якщо у Донецьку не виявилось родичів.

Окупанти в ультимативній формі змушують і так змучених війною людей сідати в автобуси. Також є відомості, що російські військові відбирають у людей паспорти та інші українські документи, що посвідчують особу.

Вивезених людей спершу доставляють у так звані фільтраційні табори, звідки перерозподіляють до різних віддалених містах росії.

В українській розвідці розповіли, що маріупольців відправляють до економічно депресивних районів, зокрема, на Сахалін. Українцям «пропонують» офіційне працевлаштування через центри зайнятості. Ті, хто погоджується, отримують документи, які забороняють виїзд із російських регіонів протягом двох років.