Польща і Литва підтримали Україну на тлі рішення Apple про позначення анексованого Криму частиною Росії для користувачів на території РФ.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшедач нагадав Apple, що Крим є українською територією, а також висловив розчарування тим, що в американській компанії про це не знають.

«Дозвольте мені приєднатись до України, висловлюючи розчарування діями Apple. А саме недавнього позначення Криму як частини Росії. Нагадаю один очевидний факт: це не так. Сором вам, Apple!», — написав Пшедач у Twitter.

З подібною заявою виступив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

«Ми закликаємо Apple прибрати цю неосвічену точку зору, оскільки статус в Криму не змінився: його все ще окупує Росія, але це частина України», — зазначив дипломат.

Раніше стало відомо, що компанія Apple відреагувала на російські вимоги й почала позначати Крим частиною Росії у своїх додатках для користувачів на території РФ. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив обурення такими нововведеннями.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: