У Польщі оголосили про початок будівництва трубопроводу Baltic Pipe, що має сполучити газотранспортну систему Польщі з норвезькою та дозволити Польщі та Україні отримувати норвезький газ.

Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда, йдеться у повідомленні пресслужби польського президента.

«Якщо ми говоримо про повну диверсифікацію поставок газу до Польщі, якщо ми говоримо про повну незалежність Польщі як споживача російського газу, то це є віхою на шляху до цієї незалежності», — заявив Дуда.

Трубопровід Baltic Pipe має пролягати від узбережжя Норвегії до Данії, а згодом через територію Данії до Балтійського моря та до узбережжя Польщі. Загальна пропускна здатність трубопроводу має скласти 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

Польща очікує, що будівництво Baltic Pipe закінчиться у 2022 році, а запустять трубопровід 1 жовтня 2022 року. За допомогою цього трубопроводу норвезький газ зможуть постачати не лише до Польщі, але й до України.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Скраплений газ до Європи постачається лише у спеціальні порти, що мають регазифікаційні установки та можуть переводити скраплений газ у газоподібну форму. Найближчий такий порт до України знаходиться у Польщі.

Поділитись: