Після закінчення транзитного контракту між Польщею та Росією 18 травня, Україна зможе забезпечити потреби Польщі у газі, транспортуючи його зі Словаччини.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«З метою підготовки до різних можливих сценаріїв, на замовлення низки трейдерів були проведені тестові поставки газу зі Словаччини до Польщі через ГТС України, а також поставки з підземних сховищ газу України до Польщі», — повідомив Макогон.

За його словами, за підсумками таких тестувань виявили, що Україна може повністю забезпечити необхідним газом Польщу у тому разі, якщо вона не зможе домовитися з Росією про продовження транзитного контракту.

Напередодні заступник міністра з питань державних активів Польщі Януш Ковальський заявив, що PGNiG планує використати досвід українського Нафтогазу та арештувати активи Газпрому у Європі, зокрема акції компаній, що керують «північними потоками».

30 березня польська газова компанія PGNiG заявила про перемогу у Стокгольмському арбітражі над Газпромом у справі про ціни на газ за контрактом від 1996 року. Загальна сума, яку арбітраж зобов'язав сплатити польській компаній складає 1,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, 2 липня 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс перше позитивне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому, яке гарантує можливість зниження ціни на російський газ.

Поділитись: