Польща попередила Україну про високу загрозу гібридної атаки зі сторони Білорусі
Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський попередив українську сторону, що «існує досить висока ймовірність гібридних атак і супроти України» зі сторони Білорусі.
Про це він сказав 29 листопада під час телефонної розмови з очільником МВС України Денисом Монастирським.
Посадовці обмінялися інформацією щодо ситуації на кордонах та бачення подальшого розвитку подій і відповідних планів реагування.
Камінський повідомив про тимчасову деескалацію напруги, а також про очевидні ознаки зміни тактики дій людей, які намагаються прорватися через білорусько-польський кордон, штурмуючи його в різних місцях невеликими групами.
За оцінками польської сторони, існує доволі висока ймовірність гібридних атак і проти України. Водночас у МВС Польщі запевнили у готовності рішуче стояти на боці підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.
«Ми свідомі можливих сценаріїв подальшого розвитку подій, які можуть бути реалізовані проти України, щоб підірвати стабільність нашої держави, розпорошити її увагу та сили, а також у якийсь спосіб погіршити її відносини з Польщею і ЄС», — своєю чергою зазначив Монастирський.
Він нагадав про спеціальну прикордонну операцію «Полісся», яку розгорнули, щоб попередити протиправну діяльність із боку іноземців на українській ділянці рубежу з Республікою Білорусь.
Нагадаємо, уряд нещодавно виділив 175 млн грн на посилення охорони українського кордону.
Що відбувається на кордоні Білорусі?
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.
З того часу ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх із Білоруссю країн (Польща, Литва, Латвія) оголосили про будівництво парканів, щоби хоч якось стримати людей.
Білорусь своєю чергою звинувачувала країни ЄС у «протиправній поведінці» з мігрантами та біженцями та порушення власних принципів.
Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.
Мігранти проривалися через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.
За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів. А втім, у Білорусі заявляли, що частина людей або повернулись самі на батьківщину, або ж їх евакуювали посольства їхніх країн. За словами Лукашенка, на території Білорусі лишається 2-3 тисячі мігрантів.
- Поділитися: